לא מרוצים מהחלטות הועדה. בשידור חי.

מאת: גיא
באולפן עם דליה מזור ויואב לימור

באולפן עם דליה מזור ויואב לימור

 

אתמול התפרסמו מסקנות ועדה שמינה משרד הבריאות לבחינת השינויים בחוק הפונדקאות בישראל. ברגע שהכתבה התפרסמה בדף הראשי של YNET היתה לי תחושה שעומד להתחיל באז תקשורתי סביב העניין. לא עברה שעה וחצי ומפיקת תוכנית הבוקר בערוץ 2 התקשרה אלי לבדוק אפשרות שנבוא להתראיין. "אנחנו רוצים שתבואו עם דנה". קצת התלבטנו והחלטנו לבוא. המשימה הראשונה והקשה ביותר היא להעיר את דנה ב 06:10 בבוקר. הילדה הזאת פשוט אוהבת לישון וממש לא אוהבת להפרד מהמיטה, המוצץ והחיתולי. השיטה הבוקר היתה התעוררות עם ה iPad. הגענו בזמן.

קבלת הפנים באולפן היתה חמימה ומענגת. כולם זוכרים אותנו (או עושים את עצמם) מהפעם הקודמת. דנה מתאקלמת במהירות ומחלקת חיוכים לכל עובדי האולפן. אי אפשר להסתיר את אכזבתנו כשנודע לנו שמיכל דליות הנערצת בחו"ל ולא תגיע הבוקר. כפיצוי אנו זוכים קצת לאבק כוכבים בדמותם של ישראל אהרוני, עמוס גלעד ודוד הכי-טוב. מרוב התרגשות שכחתי לשנן את הראשי הפרקים של הנושאים החשובים בראיון. מידי פעם רואים בטלויזיה שתלויה מעל הפינת קפה את ההופעה הקודמת שלנו לפני שנתיים.

הראיון לפני שנתיים עם טלי מורנו ודן שילון

הראיון לפני שנתיים עם טלי מורנו ודן שילון

פרסומות. יורדים לאולפן. דנה על הידים של רואי. דליה מזור ויואב לימור נראים פתאום באור הרך של האולפן. דנה מתעניינת במצלמות הגדולות ואנחנו מתקרבים לצלם ומביטים ביואב דרך המצלמה. יואב עושה פרצופים ומשתטה. מתישבים בכסאות ליד המנחים ומחליפים כמה מילים לפני החזרה מהפרסומות.

הראיון מתחיל וברגע שדליה מציגה את הנושא ופונה אלינו אני רואה בטלפרומפטר שמולה: "08:22 ישראל אהרוני עם תוכנית חדשה" כלומר יש 5 דקות לכל העסק. מלחיץ. איך אפשר להתנסח כל כך ביעילות על נושא כל כך מורכב.

בסופו של דבר המסר עבר, אבל התחושה היא שדיברנו יותר מידי מסביב ופחות מידי נוקבים כלפי המלצות הועדה. היה צריך לומר כך: השינויים שהועדה ממליצה לעשות לא יגרמו לשינוי של ממש בנוגע לפונדקאות של הומואים בישראל. זאת משום שאפסיים הסיכויים למצוא פונדקאית שתסכים להרות ללא תשלום.

ובכלל, כותרות העיתונים הבוקר ודיברי הפתיחה של יונית לוי אתמול במהדורה המרכזית המבשרות כאילו על מהפיכה בתחום הפונדקאות ועל כך שמעכשיו הומואים יוכלו לעשות הכל הארץ במקום לנסוע למקומות רחוקים ולשלם כספים רבים. אני מבקש לצנן את ההתלהבות. אין כאן שום מהפיכה של ממש. ממש לא. להפך – חוסר השויון והאפלייה חזקים היום יותר מאתמול.

לחצו לצפייה בראיון

הפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.