תקציר הפרקים הקודמים (11.11.11)

תאריך עידכון: 11 בנובמבר 2011

דנה (חודשיים וחצי)

דנה (חודשיים וחצי)

דנה נולדה בתהליך פונדקאות ב-26 בינואר 2010 באמרילו טקסס ארה"ב.

במאי 2009 החזרנו שתי ביציות של העלמה קיילין לרחמה של הגברת אפריל. ההפריה וההחזרה בוצעו במרפאת CFA בבריג'פורט, קונקטיקט ארה"ב. שבועיים אח"כ קיבלנו אישור להריון ע"י בדיקת דם. אולטרה סאונד ראשון התבצע ב-25 ביוני וקיבלנו לראשונה אישור על הריון מרובה עוברים (2). באולטרא סאונד השני, בסוף השבוע העשירי, גילינו שנשארנו רק עם עובר אחד.

את תהליך הפונדקאות בארה"ב התחלנו בנובמבר 2009 (חתימת החוזה עם הסוכנות Circle Surrogacy). הגענו אליהם לאחר קריאת כתבה בעיתון על זוג שעשה את זה לפני כמה שנים. בספטמבר ערכנו איתם שיחת יעוץ טלפונית, ובדצמבר 2009 כבר התאימו לנו פונדקאית.

לפני ארה"ב יצרנו קשר עם מרפאה בהודו אבל הקשר היה טלפוני ובאמצעות אי-מיילים בלבד ולא הגיע לידי פעולות מעשיות. הודו קורצת מאוד מבחינת המחיר השווה לכל נפש (רבע מחיר) אך אכזבות של לקוחות אחרים, סיכויי הצלחה נמוכים ותחושה של חוסר תקשורת עם ההודים הביאה לניתוק האופצייה ההודית וחיפוש אלטרנטיבה בארה"ב.

למה לחפש פתרונות פונדקאות בחו"ל ולא בארץ? משום שחוק "לנשיאת עוברים" במדינת ישראל מאפשר ל-"איש ואישה שהם בני זוג" להשתמש בשירותי פונדקאות בארץ. ביולי 2008 קבע משרד המשפטים כי זוגות גייז לא יוכלו להשתמש בשרותי פונדקאוות בארץ. הסיבה: החוק יחסית חדש אינו ניתן לחרוג מ-"איש ואישה". יחד עם זאת, בהחלטה תקדימית, קבע היועץ המשפטי לממשלה כי בני זוג מאותו המין יוכלו לאמץ ילד גם אם הוא לא של אחד מהם. המשמעות היא שמעתה יוכלו זוגות גייז לאמץ זה את ילדו של רעהו. ההחלטה התקבלה בעקבות פסק דין שלפיו זוג לסביות יוכלו לאמץ זו את ילדה של רעותה (ירוס-חקק)

דנה כבר עוד מעט בת שנתיים. הולכת לגן ומרוצה מהחיים. מתי יהיה לה אח או אחות קטנים?